Gjykata e Korçës lë në burg ish-drejtorin e burgut të Fushë Krujës për dhunë në familje dhe armëmbajtje pa leje! Bashkëshortja e tij tërheq akuzat

Gjykata e Korçës ka lënë në burg Durim Toskën, ish drejtorin e Burgut të Fushë Krujës, i cili tre ditë më parë (2 dhjetor) u arrestua në flagrancë në Pogradec për dhunë ndaj gruas së tij dhe armëmbajtje pa leje.

Bashkëshortja e tij kishte urdhër mbrojtje nga gjykata, ndërsa arrestimi i Durim Toskës erdhi pas kontrollit të bërë nga policia e Pogradecit që i gjeti edhe një armë pa leje në banesë. Report Tv ka mësuar se bashkëshortja e Durim Toskës ka tërhequr akuzat ndaj tij. 

Ndërsa sa i takon pistoletës pa leje dhe fishekëve të gjetur në banesën e tij, Durim Toska ka deklaruar se nuk kishte dijeni. Avokatët kanë kërkuar masë sigurie më të lehtë për Toskën duke argumentuar faktin që 52 vjeçari nuk e kishte dhunuar bashkëshorten e tij por kishin patur një debat në familje.

Arrestimi i tij u mësua 1 orë pasi zyra e shtypit e Ministrisë së Drejtësisë informoi për shkarkimin e Toskës nga posti i Drejtorit të Institucionit të Ekzekutimit të Veprave Penale në Fushë Krujë.

Në njoftim thuhej se ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja kishte ndërmarrë këtë hap pas propozimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, duke e bazuar vendimin në kritere etike dhe ligjore të cenuara nga Durim Toska.

1701588690_DurimToska.png

 

Durim Toska, ish drejtor i Burgut të Fushë Krujës

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 10:53
Bashkëshortja e ish-drejtorit të burgut të Fushë-Krujës tërheq padinë për dhunë në familje! Durim Toska: Për armën në shtëpi, s’kisha dijeni

1701591389_12212.jpg

Bashkëshortja e ish-drejtorit të burgut të Fushë-Krujës Durim Toska ka tërhequr padinë e bërë ndaj tij për dhunë në familje.

Ndërsa sa i takon armës që u gjet në shtëpinë e tij në Pogradec, Durim Toska ka thënë se nuk kishte dijeni.

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 06/12/2023 04:50

  Grua e dobet! Ke turp nga fjalet e botes,te beri presion familja,apo te beri ky vete presion,apo te dergoi ndonje sejmen?! Neser kur te mbaroje denimin vetem per armembajtje pa leje,mund te kesh fatin e asaj kosovares, Liridones! Ate e vrau burri per para inshurence,po ty per cfare ka mundesi te te vrase?-Se keshtu i tha radakja?!

  Përgjigju
 • Dashnori Gruas: 05/12/2023 12:01

  Te me falesh per armën qe harrova ne shtepin tende . Te fala Jarani.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Historia e rrallë e poetit të njohur: Tahirin, që ishte edhe deputeti, e ndala në një xhep të minierës dhe kur ja tregova hallin që kisha, ai më tha: ti je një kriminel…

Historia e rrallë e poetit të njohur: Tahirin, që ishte edhe deputeti, e ndala në një xhep të minierës dhe kur ja tregova hallin që kisha, ai më tha: ti je një kriminel…