U arrestua sot në Vlorë, kush është koka e trafikut të drogës në Itali (FOTO+VIDEO)

U arrestua sot në Vlorë, kush është koka e trafikut të drogës në Itali (FOTO+VIDEO)

Droga e kapur në një nga operacionet në Itali ku ishte i përfshirë grupi kriminal i Flodian Serjanit

Flodian Serjani është koka i grupit kriminal të trafikut të drogës i cili u arrestua sot në Vlorë. Sipas mediave italiane ai është një trafikant droge me lidhje shumë të forta në Toskanë dhe që udhëtonte shpesh herë nga Brindisi për në krahinën e tij në Shqipëri për të siguruar ngarkesën. 

Personat e tjerë të përfshirë në këtë grup kriminal ishin dhe 3 shqiptarë të tjerë, Armand Lushaj, Indrit Hamzaj dhe Julian Alliaj të cilët plotësonin dhe grupin e trafikut të drogës me bazë në Toskanë. Ata shisnin marijuanë në komunat fiorentine Arrezo dhe Senesi. 

Harta e transportit të kanabisit nga grupi kriminal shqiptaro-italian

Por pikërisht ky grup ishte i lidhur fort me grupe të krimit të organizuar të Puglia- s, veçanërisht me Salverio Palma i cili është personi që u arrestua sot në Itali. Droga pasi vinte nga bregdeti shqiptar kalohej nëpërmjet korrierëve në qytete të tjera të Italisë si Napoli, Milano, Romë dhe Firence. 

Italiani Saverio Palma

Mediat italiane shkruajnë se sipas hetimeve po ky grup ka pasur gisht në dy ngarkesa të kapura në 2018 të disa sasive të konsiderueshme kanabisi. 

"Më 12 janar 2018, në Magliano Sabina (RI), përgjatë autostradës A / 1 në veri, karabinierët arrestuan një ndërlidhës shqiptar i nisur për në Toscana, duke transportuar 70 kg marijuanë.

Video nga operacioni i Policisë italiane 

Më 15 shkurt 2018, në periferinë lindore të Romës, karabinierët, arrestuan një ndërlidhës italian me 178 kg marijuanë dhe dy shqiptarë, që do të pranonin sasinë e drogës, ndërsa në shtëpinë e tyre u gjetën edhe 188 kg lëndë narkotike, peshore elektronike dhe materiale paketimi”, – shkruajnë mediat italiane."- thuhet në mediat italiane. 

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • VlONJATI: 02/06/2019 03:32

  Po drogen ja shesim europes cte shqetson ty apo inati se je i papun vet

  Përgjigju
 • Mili: 01/06/2019 13:09

  Na hapën barkun kta vlonjatet, perdit në lajme gjenden

  Përgjigju
  • Vlora: 03/06/2019 11:28

   Po vetm vlonjatet do dalin ne lajme nuk do dalin bythq..a si ty o mili

  • Vlore ---: 02/06/2019 15:26

   O mili ca ke ore tqr u bezdise ti se dalin ata n lajme cop rrpq

  • &$$$$$: 01/06/2019 20:58

   Mili mire e ke mamin .. bej te fala .. edi vet ajo nga vlonjati..

  • Vlonjati: 01/06/2019 15:20

   Kujdes motrën dhe maman mili se mos ju hapet ndonjë gjë atyre, pa për ty ska problem se të hapet barku apo B... ti dukesh qe e ke zakon hapjen.

 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Kriza energjetike, Bejtja: Qytetarët mund të jetojnë me më pak energji! Elezaj: Po kryhet vjedhje me barbari! Qeveria keqmenaxhon me dashje

Kriza energjetike, Bejtja: Qytetarët mund të jetojnë me më pak energji! Elezaj: Po kryhet vjedhje me barbari! Qeveria keqmenaxhon me dashje