U arrestua sot nga policia italiane, shqiptarit 35–vjeçar iu bë atentat 3 javë më parë! 6 plumba u qëlluan në drejtim të tij

U arrestua sot nga policia italiane, shqiptarit 35–vjeçar iu bë atentat 3 javë më parë! 6 plumba u qëlluan në drejtim të tij

1653585688_carabinierinotte4.jpg

Një  35-vjeçar shqiptar është prangosur sot nga karabinierët italianë pasi akuzohet për trafik droge dhe pastrim parash, por 3 javë më parë ai ishte objektiv i një atentati në zonën e Parmës.

Mbrëmjen e datës 3 maj në qendër të Salsomaggiore, në drejtim të tij u qëllua 6 herë nga një peron tjetër i cili më pas u largua nga vendi i ngjarjes. 3 plumbat e kapën 35-vjeçarin, kryesisht në këmbë duke shpëtuar.

Autori kishte zbritur nga një makinë dhe e ka qëlluar shqiptarin në sy të dhjetëra personave.


Lajmi kryesor:

Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali, 7 shqiptarë të arrestuar, 3 në burg! Dyshohet se paratë i pastronin në Shqipëri në ndërtim! Gjykata u sekuestron 400 mijë euro


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

‘Dua t’i them kësaj k**e naziste se do vijmë dhe do të të vrasim’, politikani rus kërcënon ‘live’ gazetaren

‘Dua t’i them kësaj k**e naziste se do vijmë dhe do të të vrasim’, politikani rus kërcënon ‘live’ gazetaren