Përgjimet e bosit të drogës zbuluan ‘peshqit’ e zv/ ministres Rovena Voda

Përgjimet e bosit të drogës zbuluan ‘peshqit’ e zv/ ministres Rovena Voda

Zv.ministrja e Brendshme, Rovena Voda

1674737146_1596045119RovenaVoda.jpg

Përgjimet e autoriteteve shqiptare dhe italiane ndaj grupit të strukturuar kriminal të trafikut të drogës që u godit këtë të enjte, kanë zbuluar edhe korrupsionin e ish-zv/ ministres të dënuar për korrupsion, Rovena Voda

Florida Beu, gruaja që dha para për një vend pune, është motra e Emirjan Beut, njëri prej 3 bosëve të drogës, që jeton në Durrës, sot i arrestuar, në operacionin e SPAK dhe Guardia di Finanzës. 

Makina e Florida Beut ka qenë në përgjim ambiental për shkak të vëllait të saj të lidhur me krimit. Në këto përgjime dolën edhe bisedat e zonjës Beu, me ish-zv.ministren e Brendshme, për punësimet.

Rovena Voda u dënua për korrupsion me 15 muaj burg pasi mori ryshfet dhe një arkë me peshk për të punësuar një person në ministri.


Lajmi kryesor:

Çmontohet banda e trafikut të drogës Itali-Shqipëri me 3 bosë shqiptarë nga Durrësi! 20 'arrest me burg' nga GJKKO, 15 në pranga! Sekuestrohen 5 mln euro


K.T./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri