U dërgonte video intime nxënësve, arrestohet mësuesja në SHBA

Një mësuese në një shkollë të mesme në Karolinën e Veriut, akuzohet se i dërgonte foto dhe video intime nxënësve të saj 13 dhe 14-vjeçarë. Mediat e huaja shkruajnë se mësuesja zëvëndësuese Emily Durden, nga Shelby, u arrestua për sjellje të papërshtatshme me nxënësit, shfrytëzim seksual dhe akuza për shfaqje të materialeve të dëmshme për një të mitur.

Një nxënës i tha prindërve në lidhje me materialin e papërshtatshëm, dhe ata thirrën menjëherë drejtorinë e shkollës. Shkolla tha se Durden plotësonte kërkesat ligjore për të punuar si zëvendësuese sepse ishte më e madhe se 18 vjeç dhe kishte një diplomë të shkollës së mesme, por ata nuk ishin në dijeni të ngjarjes.

Ajo u arrestua, por u lirua të nesërmen pasi kishte paguar një garanci prej 50,000 dollarësh. Në kushtet e lirimit, 19-vjeçarja duhet të qëndrojë larg shkollës dhe të mos kontaktojë me nxënësit. 

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal