U ekzekutua me plumb në kokë në Gjermani, kapen dy të dyshuar për vrasjen e biznesmenit! Mediat e huaja: Ishin shqiptarë

U ekzekutua me plumb në kokë në Gjermani, kapen dy të dyshuar për vrasjen e biznesmenit! Mediat e huaja:  Ishin shqiptarë

Foto ilustruese

GJERMANI- Dy shqiptarë janë kapur si të dyshuar për vrasjen e biznesmenit Mari Muka në Gjermani. Sipas mediave gjermane, autorët shqiptarë 20 dhe 26 vjeç, ishin të dy emra të njohur për policinë për lidhjet me trafikun e drogës!

“Fillimisht arrestimi i tyre është bërë për një arsye që nuk kishte lidhje me vrasjen, por se pas arrestimit u bë lidhja e tyre me ngjarjen dhe tani akuzohen për vrasje”, tha një zëdhënëse e policisë.

Ndalimi i dy shqiptarëve është bërë fillimisht për një kontroll rutinor nëse ishin personat e shpallur në kërkim për një krim tjetër, por më pas u shtuan dyshimet dhe tani të rinjtë akuzohen për vrasjen e 42-vjeçarit.

Kujtojmë se Mari Muka 42 vjeç shqiptar u ekzekutua me armë zjarri mbrëmjen e së hënës (28 nëntor) në Gjermani. Mësohet se viktima rezultoi të jetë pronar i një pike karburanti në Shijak, ndërkohë që në vitin 2018 kishte emigruar drejt Gjermanisë.

Viktima ishte emër i njohur për policinë, pasi ishte proceduar për vepra të ndryshme penale për drogë dhe vjedhje. Muka jetonte që prej 2018 në Gjermani dhe kryesisht në Krefeld.


Lajmi kryesor:

U ekzekutua me dy plumba pas koke në Gjermani, 42-vjeçari shqiptar pronar i një pike karburanti në Shijak! Kapen dy vrasësit, ishin shqiptarë


G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash