U gjobit me 5 mln lekë për shkeljen e masave antiCOVID, reagon Spaho:  Nuk ka fakte, asnjë manovër nuk na frikëson!

1613672085_edmondspaho.jpg

Nënkryetari i PD-së njëkohësisht drejtuesi politik i qarkut të Korçës ka reaguar pas gjobitjes me 5 mln lekë nga ana e policisë së Devollit. Në një prononcim për mediat, Spaho e ka cilësuar një akt të paprecedent dhe një goditje politike me urdhër të Ministrit të Brendshëm Niko Peleshit. Ky i fundit është njëkohësisht drejtues politik i PS-së në qarkun e Korçës.

Spaho i bën thirrje Peleshit që të tërheqë gjobën pasi sipas tij nuk ka fakte dhe prova. Ai thotë se asnjë manovër dhe makinacion nuk e frikëson as atë dhe as qytetarët dhe nuk e shpëton dot nga humbja në qarkun e Korçës.

Deklarata e plotë e Spahos:

Sot nga mediat u informova për gjoben që më ka vënë policia e Devollit, për organizim tubimi në kundershtim me aktin normativ,  per mbrojtjen nga Covid 19. Partia Demokratike dhe une ne te gjitha aktivitetet, kemi ne radhe te pare ne qender te vemendjes,mbrojtjen e shendetit te qytetareve,respektimin e distancimit social dhe mbajtjen e maskes. Me nje akt te paprecedent,ne  shkelje flagrante te aktit normativ, pa me kontaktuar, pa njoftim, pa prova, duke sajuar situata te paqena dhe pa me dhene procesverbal, Policia e Qarkut dhe drejtuesi i saj Ferdinant Mara, me ndeshkuan me gjobe mua dhe pronarin e lokalit ku une pija kafe,sipas urdhrave qe marrin nga Niko Peleshi.

I them Niko Peleshit, qe asnje manover dhe makinacion, nuk me frikeson mua dhe qytetarët dhe nuk e shpeton dot ate nga humbja e sigurt ne Qarkun e Korçës ne 25 prill. I kerkoj drejtorit te Policise Ferdinant Mara , te me heqe menjehere survejimin me policine politike,  qe me ka vene ngado ku shkoj. Ai do te mbaje pergjegjesi te rende per cdo provokacion dhe incident,qe do te krijoje me PD. Edi Rama eshte e shkuara e ketij vendi,qytetarët shqiptare kerkojne ndryshim. Ne 25 prill Rama humb dhe Shqiperia fiton!


Lajmi kryesor:

Organizuan aktivitet politik në kundërshtim me masat anti-COVID, gjobiten me nga 5 mln lekë secili Edmond Spaho dhe Belind Këlliçi


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Rama publikon pamje nga shkolla e rikonstruktuar ‘Dom Nikollë Kaçorri’ në Kamëz: Asnjë gjurmë nga tërmeti, 420 fëmijë do mësojnë në ambiente të reja