U kap duke prerë dru në pyllin e Divjakës dhe hodhi inerte në zonën e mbrojtur, në pranga 45-vjeçari

U kap duke prerë dru në pyllin e Divjakës dhe hodhi inerte në zonën e mbrojtur, në pranga 45-vjeçari

Pemët e prera në pyllin e Divjakës

Policia e Fierit ka arrestuar një 45-vjeçar pasi ka prerë në mënyrë të paligjshme dru në pyllin e Divjakës, cili është zonë e mbrojtur.

Klodian Hila banues në Divjakë,  ka hedhur disa inerte që përbëjnë rrezik për dëmtimin e faunës në zonën mjedisore të mbrojtur me ligj.

45-vjeçari është vënë në pranga për veprat penale "Dëmtimi i habitateve në zonat e mbrojtura mjedisore", "Transportimi i mbeturinave toksike" dhe "Prerja e paligjshme e pyjeve", materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lushnjë, për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Gjithë strategjia e Kurtit paska qenë shpresa që Vuçiqi të mos e pranonte marrëveshjen...

Mero Baze: Gjithë strategjia e Kurtit paska qenë shpresa që Vuçiqi të mos e pranonte marrëveshjen...