U kap me 41 kg heroinë në makinë, 31-vjeçari lihet në burg: Po i çoja motrës një porosi në Rinas! Ma futën drogën në makinë, u ngatërruan

U kap me 41 kg heroinë në makinë, 31-vjeçari lihet në burg: Po i çoja motrës një porosi në Rinas! Ma futën drogën në makinë, u ngatërruan

Armando Papa

TIRANË- Armando Papa, 31-vjeçari që u kap me 41.7 kg heroinë në bagazhin e makinës, është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës.  Ndryshe nga refuzimi para oficerëve të Policisë Gjyqësore, para togave të zeza ai ka deklaruar se po shkonte në Rinas për të dërguar një porosi motrës së tij. Ai pretendon gjithashtu se nuk ishte në dijeni të drogës në makinën e tij, duke ngritur alibinë se ia kanë futur në makinë.

"Kisha marrë një porosi nga motra t'ia çoja në Rinas. Mi futën në makinë dhe më thanë "ik". Kurohem në mënyrë të vazhdueshme, pasi vuaj nga epilepsia. Ngarkesën ma kanë futur në makinë pranë mbikalimit të Rinasit, më kanë ngatërruar", ka deklaruar ai para togave të zeza.

Avokati ka kërkuar ti bëhet ekspertiza lëndës narkotike ndërkohë kërkoi burg me afat me pretendimin se vuan nga epilepsia. Gjykata e Tiranë ka caktuar masën e sigurisë ‘arrest me burg’.

Në operacion nuk kanë marrë pjesë shërbimet e Drejtorisë Vendore të Tiranës, ndërsa është finalizuar nga Specialistët e Seksionit të Hetimit të Narkotikëve në Drejtorinë e Përgjithshëm. Ky seksion kishte informacione rreth ngarkesës së drogës, dhe nisur nga kjo, nisën mbajtjen nën vëzhgim të saj. Ajo i është dorëzuar Papës nga një person tjetër, i identifikuar si Roland Guzi, që kishte rolin e transportuesit, dhe shpallur në kërkim nga Policia.

Kjo e fundit, vendosi të mos ndërhynte deri në momentin e dorëzimit të ngarkesës, dhe në këto rrethana, ky shtetas, emrin e të cilit autoritetet e mbajnë të fshehtë, ka arritur të largohet. Ka dyshime se droga vinte nga Turqia dhe porositës i saj të jetë një eksponent i njohur i trafikut të narkotikëve në zonën e Kurbinit. Droga me vlerë mbi gjysmë milion euro, është sekuestruar nga policia në cilësinë e provës materiale. Droga transportohej me një automjet tip "Benz", që drejtohej nga Armando Papa, banues në Fushë-Kuqe të Kurbinit.

Heroina e sekuestruar

 

Armando Papa

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Titi: 26/05/2023 14:47

  Harabeli apo pllumbi ta rrasi drogen ne makine o figure ☺☺☺ Per me nenjt ne burg je i smur ndersa per me bo trafik droge nuk je i smur

  Përgjigju
 • Po po: 03/04/2023 18:05

  Vec ti mos u ngaterro me permend Gzim Celen. Haje burgun

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Spartak Ngjela: Ku mund të fitohet sot me Saliun në Shqipëri?

Spartak Ngjela: Ku mund të fitohet sot me Saliun në Shqipëri?