U kap në Spanjë para disa ditësh/ Gjykata lë në burg Gentian Markun, pjesë e 'Dosjes 339'

Foto ilustruese

Gjykata e Posaçme ka lënë në burg Gentian Markun, i ekstraduar disa ditë më parë nga Spanja. Ai akuzohet se është pjesë e një grupi të strukturuar kriminal që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike që i përket “Dosjes 339”.

Sipas policisë pas arrestimit në Madrid 29-vjeçari Gentian Marku banues në Reps është ekstraduar në Shqipëri pasi kishte urdhër arresti nga vendi ynë.

Gjykata e Posaçme ka rikonfirnuar vendinin e dhënë në vitin 2018 ka ai ishte lënë në burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Trafikimi i lëndëve narkotike, e kryer në bashkëpunim në formën e posaçme të “Grupit të strukturuar kriminal”, “Kryerjes së veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”.

Marku në bashkëpunim me shtetas të tjerë ka qenë pjesë e një grupi të strukturuar kriminal që merrej me trafikimin e lëndëve narkotik

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Universitetet mësim online dhe mbyllen konviktet, ju duket i drejtë vendimi i Komitetit të ekspertëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari jep lajmin e mirë, Eva Dumani gjendet në kampin Roj në Siri! Kopliku: Pritet të riatdhesohen dhe fëmijë të tjerë