U konsiderua një ‘mallkim’, modelja albine e ‘Vogue’ mahnit me bukurinë e saj

U konsiderua një ‘mallkim’, modelja albine e ‘Vogue’ mahnit me bukurinë e saj

Xueli

Lëkura e bardhë, flokët e arta dhe buzëqeshja janë karakteristikat që e bëjnë modelen albine me bukurinë e rrallë të dallojë nga të tjerët.

Xueli është një modele e “Vogue”, por jeta e saj nuk ka qenë gjithmonë nën dritat e famës dhe modelingut.

Prindërit e Xuelit, e kanë braktisur atë në derën e një jetimoreje për shkak se ishte albine dhe ky çrregullim gjenetik në Kinë konsiderohet një mallkim.

Pikërisht ky “mallkim” i bukur e ka bërë Xuelin të dallojë nga të tjerët dhe tashmë në moshën 16 vjeçare të nis një karrierën në modeling duke u bërë edhe pjesë e Vogue.

“Në modeling, të jesh ndryshe është një bekim dhe jo një mallkim”, u shpreh modelja kineze.

“Unë e dua modelingun dhe dua përmes tij të promovoj se të jesh albine nuk është një mallkim, por thjesht një çrregullim gjenetik.” Tha Xeulin.

Modelja albine është adoptuar në moshën 3 vjeçare nga një familje në Holandë dhe prej asaj kohe jeton e lumtur.

Si pamja ashtu edhe emrin i vajzës së re bukuroshe është shumë i vecantë, Xeu domethënë borë dhe Li është e bukur.

Të jesh ndryshe nuk është mallkim por bekimi më i madh.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Kaos në Aeroportin e Manchesterit, fluturimet rifillojnë gradualisht pas rikthimit të energjisë

Kaos në Aeroportin e Manchesterit, fluturimet rifillojnë gradualisht pas rikthimit të energjisë