U mbyllën prej pandemisë, hapet sërish sektori i vizave dhe pasaportave në ambasadën gjermane, por me kufizime

Ambasada Gjermane në Tiranë

TIRANË- Ambasada Gjermane në Tiranë ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë të interesuarit për të aplikuar ose marrë vizat për në Gjermani. Nëpërmjet një postimi në Facebook, ambasada Gjermane thotë se është hapur sektori i vizave dhe pasaportave, i cili u mbyll për shkak të situatës nga pandemia, por rihapja do të jetë me kufizime dhe se do të ketë shtyrje dhe vonesa të datave për takime.

Ambasada gjermane mbylli javën e kaluar zyrën e vizave dhe të pasaportave në Tiranë.  Ambasada njoftoi se për raste urgjente konsullore mund të na kontaktohet përmes numrit të shërbimit të gatshëm.

er.k./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Momentumi i Albin Kurtit