U merr makinën pa leje prindërve, 16-vjeçari humb kontrollin dhe përplaset në derën e dyqanit, plagos gruan

U merr makinën pa leje prindërve, 16-vjeçari humb kontrollin dhe përplaset në derën e dyqanit, plagos gruan

Pamje nga aksidenti

VLORË- Një 16-vjeçar ka përplasur një qytetare në Vlorë. Adoleshenti, i cili u kishte marrë pa leje makinën prindërve, ka humbur kontrollin e makinës dhe është përplasur me vitrinën e një dyqani. Si pasojë e aksidentit është dëmtuar shtetasja me inicale E. A., 37 vjeçe, e cila ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Drejtuesi i mjetit pas marrjes së ndihmës mjeksore, do të shoqërohet në ambientet e Komisariatit të Policisë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

‘Më datë 14.08.2021, rreth orës 16:20, në lagjen “Isa Boletini”, Vlorë, një 16-vjeçar, i cili kishte marrë automjetin pa lejen e prindërve, ka humbur kontrollin dhe është përplasur me vitrinën e një dyqani, për pasojë është dëmtuar shtetasja me inicale E. A., 37 vjeçe, e cila ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Drejtuesi i mjetit pas marrjes së ndihmës mjekësore, do të shoqërohet në ambientet e Komisariatit të Policisë Vlorë, për veprime të mëtejshme. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.’- njofton policia.

 

Pamje nga aksidenti

M.Q./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Vidhte llogaritë në facebook të shqiptarëve në Kosovë dhe u mori të afërmve mbi 100 mijë euro, arrestohet 28-vjeçari

Tiranë/ Vidhte llogaritë në facebook të shqiptarëve në Kosovë dhe u mori të afërmve mbi 100 mijë euro, arrestohet 28-vjeçari