U përgjigj për 8 orë para SPAK, ish ministri Beqaj: Nuk i druhem përgjegjësisë penale! Brenda çantës kam materiale pune

 

Ish ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka qëndruar për 8 orë e 20 minuta brenda ambienteve të SPAK ku i është përgjgjur pyetjeve të BKH dhe 2 prokurorëve për tenderin e sterilizimit.

Në fjalën e tij para mediave u shpreh: "Jam thirrur në cilësinë e çështjes se jam personi që kam dijeni për rrethanat e çështjes që po ndjek prokuroria për sterilizimin. Kam dhënë dëshminë time para prokurorëve dhe kam dhënë përgjigjet e mia para 2 prokurorëve dhe BKH. Nuk i druhem përgjegjësisë penale."

Beqaj dha një përgjigje edhe për çantën e zezë duke thënë se brenda saj kishte materiale pune.


Lajmi kryesor:

8 orë në SPAK për 'sterilizimin', ish ministri Beqaj: Dhashë versionin tim! S’kam frikë nga përgjegjësia penale


A.M./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Vrau në oborrin e shtëpisë vëllanë e vrasësit të babait, prokuroria kërkon dënim me 8 vite burg për 17-vjeçarin në Lezhë

Vrau në oborrin e shtëpisë vëllanë e vrasësit të babait, prokuroria kërkon dënim me 8 vite burg për 17-vjeçarin në Lezhë