Kamëz/ Ishte në dasmë dhe u përlesh me thika me kushërinjtë, zbardhet dëshmia e autorit: Më kishte 500 euro borxh

Kamëz/ Ishte në dasmë dhe u përlesh me thika me kushërinjtë, zbardhet dëshmia e autorit: Më kishte 500 euro borxh

Foto ilustruese

KAMËZ- Një ditë pas konfliktit me thika ndërmjet kushërinjve që ndodhi në Bathore, është zbardhur edhe dëshmia e personave të përfshirë në këtë sherr, ku mbetën të plagosur 4 persona.

Gjithçka mësohet se ka nisur për një borxhi që i plagosuri i kanë pasur autorit të ngjarjes Fatjon Luca. Ky i fundit i ka thënë hetuesve se 500 eurot që ia kishte dhënë Hafuz Trocit nuk i kishte marrë pas. Sipas tij, ia kishte kërkuar disa herë por borxhliu nuk ia ka dhënë paratë. Konflikti i djeshëm ka nisur pasi autori dhe personat e tjerë kanë qenë në një dasëm.

Në përfundim të ceremonisë Luca është afruar dhe në mënyrë direkte e ka qëlluar në gjoks Hafuz Trocin, mëson gazetari i Report Tv Sokol Dema.

Pas incidentit, janë përfshirë edhe persona të tjerë familjarë të Trocit dhe Lucës, të cilët kanë nisur të qëllojnë njëri-tjetrin me grushte, çfarë ka sjellë dëmtimin e tyre. Pas mbledhjes së provave në vendin e ngjarjes, policia ka arrestuar autorin Fatjon Luca, ndërsa po hetohen në gjendje të lirë të gjithë personat e tjerë të përfshirë.

M.Q./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Turi: 26/12/2022 15:48

    Pun malokesh kokpalare. Ptuu, qelbsa qe vini ere 1 ore larg. Ne male e keni vendin se njerez nuk boheni ju.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin