Ardian Çapja futet në sallën e operacionit, ka humbur shumë gjak, plumbin e mori pranë zemrës

1591613954_trauma.jpg

Pamjet jashte spitalit te Traumes, blindohet hyrja

Ardian Çapja pas mbërritjes në spitalin e Traumës është futur në sallën e operacionit. Çapja i është nënshtruar një operacioni të vështirë për shkak të pozicionin delikat ku mori plumbin, në shpatullën e majtë, pranë zemrës. Problem është bërë fakti që Çapja ka humbur gjak gjatë kohës që është transportuar që në momentet e para në spital. Plumbi depërtoi tejpërtej. Aktualisht mësohet se Çapja është jashtë rrezikut për jetën ndonëse ka humbur shumë gjak, ende ndodhet në sallën e operacionit.


Lajmi kryesor:

Qëllohet me snajper ushtarak Ardian Çapja, plumbi e kapi pranë zemrës, i shpëton atentatit të tretë, autorët djegin makinën, shpërthejnë fishekët, lëndohet zjarrfikësi (Dinamika+pamjet)


  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Sherr mes dy personave në Librazhd, njëri plagoset me sende të forta