U raportua se një anije ruse qëlloi në drejtim të asaj britanike, Mbretëria e Bashkuar mohon incidentin

U raportua se një anije ruse qëlloi në drejtim të asaj britanike, Mbretëria e Bashkuar mohon incidentin

Ministria e Mbrojtjes së Britanisë ka mohuar që një prej anijeve të saj u qëllua nga marina ruse pranë Krimesë.

Në deklaratën e saj ministria britanike e mbrojtjes tha se një anije britanike po lundronte pafajësisht në ujërat territoriale ukrainase dhe se asnjë bombë nuk ra në drejtim të saj.

Ministria shtoi se rusët po kryenin një stërvitje ushtarake, duke theksuar se më herët ata kishin paralajmëruar komunitetin detar për këtë.


Lajmi kryesor:

Rusët qëllojnë në drejtim të anijes britanike, Mbretëria e Bashkuar mohon incidentin: Asnjë bombë nuk e preku anijen, po kryhej një stërvitje


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek