U rikonstruktua 4 muaj më parë, vandalizohet Konvikti nr.6 në Qytetin Studenti

U rikonstruktua 4 muaj më parë, vandalizohet Konvikti nr.6 në Qytetin Studenti

TIRANË- Në përmbushje të “Paktit për Universitetin”, Bashkia e Tiranës, me ndihmën e TIKA-s, pak muaj më parë përfundoi rikonstruksionin e plotë të konviktit nr. 6 në “Qytetin Studenti”, në të cilin nuk ishte vënë dorë prej thuajse tre dekadash.

Falë ndërhyrjes rrënjësore konvikti mundëson sot jo vetëm një pamje krejt ndryshe, por edhe kushte komode për studentët që jetojnë në të. 

Por, kur kanë kaluar vetëm 4 muaj nga përfundimi i punimeve, muret e tij fatkeqesisht jane vandalizuar. Siç shihet edhe nga fotot, muret e rikonstruktura të konviktit nr. 6 në Qytetin Studenti janë mbushur me shkarravina nga disa të rinj vandalë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Taksa e popullit: 20/11/2019 10:36

    Kafshët e egra të pyllit, (nuk përfshihen të gjithë) sado t'i trajtosh mirë,kafshë mbeten dhe dinë vetëm të shkatërrojnë çdo gjë të bukur që ju verbon sytë.Këto prona që ata shkatërrojnë nuk i kanë as nënës e të babait, por janë të gjithë popullit që paguan taksa për ta, që dhe ata të zbuten pak dhe tu afrohen sado pak atyre që e duan këtë vënd të ndërtuar më së miri.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat