U rikonstruktua 4 muaj më parë, vandalizohet Konvikti nr.6 në Qytetin Studenti

TIRANË- Në përmbushje të “Paktit për Universitetin”, Bashkia e Tiranës, me ndihmën e TIKA-s, pak muaj më parë përfundoi rikonstruksionin e plotë të konviktit nr. 6 në “Qytetin Studenti”, në të cilin nuk ishte vënë dorë prej thuajse tre dekadash.

Falë ndërhyrjes rrënjësore konvikti mundëson sot jo vetëm një pamje krejt ndryshe, por edhe kushte komode për studentët që jetojnë në të. 

Por, kur kanë kaluar vetëm 4 muaj nga përfundimi i punimeve, muret e tij fatkeqesisht jane vandalizuar. Siç shihet edhe nga fotot, muret e rikonstruktura të konviktit nr. 6 në Qytetin Studenti janë mbushur me shkarravina nga disa të rinj vandalë.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi i BE për të mos hapur kufijtë me Shqiperinë pas 1 korrikut?

Komento

Komente

  • Taksa e popullit: 20/11/2019 10:36

    Kafshët e egra të pyllit, (nuk përfshihen të gjithë) sado t'i trajtosh mirë,kafshë mbeten dhe dinë vetëm të shkatërrojnë çdo gjë të bukur që ju verbon sytë.Këto prona që ata shkatërrojnë nuk i kanë as nënës e të babait, por janë të gjithë popullit që paguan taksa për ta, që dhe ata të zbuten pak dhe tu afrohen sado pak atyre që e duan këtë vënd të ndërtuar më së miri.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Heqja e dy tatimeve, eksperti për Report Tv: Nismë e nxitur, duhet studiuar, nxit informalitetin