VIDEO/ U shemb krateri vullkanit, ngjyrat magjike të llavës dhurojnë spektakël! Momenti kapet nga fotografi islandez, mos e humbisni

Pamja mahnitëse e shembjes së kraterit vullkanik Fagradalsfjall në Islandë i ka magjepsur të gjithë. Momenti i veçantë është kapur dhe shpërndarë nga fotografi Hörður Kristleifsson.

Kombinimi i ngjyrave të llavës, teksa shemben buza e kraterit i ka bërë të gjithë që të rishpërndajnë videon, duke e bërë një nga më viralet e momentit.

“Në ‘xhiron’ me dron, teksa po fluturoja mbi kraterin vullkanik Fagradalsfjall, një pjesë e buzës së kraterit u shemb. Kjo pjesë mund të duket e vogël, por në fakt është sa një ndërtesë 5-katëshe!" shkroi Kristleifsson në Twitter.

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Tensionet në Ukrainë, NATO: Situatën ta zgjidhim me dialog! Nëse forcat ruse nuk largohen nga kufiri, 5000 trupat tanë janë në gatishmëri