U shkarkua si ministër i Mbrojtjes, ja çfarë e emëroi Putin të besuarin e tij

U shkarkua si ministër i Mbrojtjes, ja çfarë e emëroi Putin të besuarin e tij

1715543443_yuioty8ot78ot7o.JPG

Vladimir Putin dhe Serghei Shoigu

Serghei Shoigu, i cili u shkarkua ditën e sotme si ministër i Mbrojtjes i Rusisë, është emëruar nga presidenti Vladimir Putin në një tjetër detyrë të rëndësishme

Sipas mediave të huaja, ai është emëruar si sekretar i Këshillit të Sigurimit Rus, post që më parë mbahej nga Nikolai Patrushev, i cili pritet të ngarkohet me një tjetër detyrë nga lideri rus.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Moska: Sulmi në Belgorod nga Kievi u krye me armë të furnizuara nga NATO


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë