U shtrua te 'Shefqet Ndroqi' pas komplikacioneve me COVID-19, Enver Roshi dërgohet për kurim në Turqi

Deputeti i opozitës parlamentare dhe njëherësh kreu i komisionit të Shëndetësisë, Enver Roshi është dërguar në Turqi  për trajtim mjekësor pasi u infektua me COVID-19 dhe pati komplikacione të sëmundjes.

Report TV mëson se nisja e tij u bë mbrëmjen e djeshme pas probleme që ai pati me mushkëritë.

Enver Roshi u infektua me covid-19 më 28 korrik dhe dy ditë më parë ai u shtruar në spitalin COVID 2 "Shfeqet Ndroqi" pas problemeve që i shkaktoi virusi, ku po trajtohej me oksigjen.

Mbrëmjen e djeshme u vendos që të dërgohej në Turqi pasi kishte komplikacione me mushkëritë.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento

Komente

 • Adi: 01/08/2020 01:57

  Ore,coni ndonje popull te thjeshte ne Turqi ,jo vetem biznesmene e deputete,se po vdiq populli,biznesi s'ka ku shet kurse deputetet s'ka kush i zgjedh...!!!!

  Përgjigju
 • Iris: 01/08/2020 01:38

  Covidi nuk eshte shaka,sot CNN tregojti per nje vajze te re qe I bene transplant te te dy mushkerive qe ia demtoi virusi.Deputetit I urojme sherim dhe shpresojme te jete me I vetedijshem per sakrificat qe ben populli per sherimin e tij.

  Përgjigju
 • Sofina: 31/07/2020 18:09

  Si kryetar i komisionit te shendetesise zoteria ne fjale e di shume mire ne ç gjendje eshte shendetesia. E kane per gjynah te investojne. Kurse aty ku vidhet e bejne 1 km rruge 20 mil eur. Mjere ky popull qe ka mafien ne pushtet.

  Përgjigju
 • Tirona: 31/07/2020 14:48

  Sherim te shpejte dhe mbas sherimit duhet qe "OFL" ti dergoje formularin se kush i mbuloi shpenzhimet e mjekimit. nese jane nga llogaria bankare e tij eshte ne te drejten e tij te mjekohet jashte, ne te kunderten , nese shpenzhimet perballohen nga te tretet ai duhet te japi doreheqjen .

  Përgjigju
 • Arbëri: 31/07/2020 14:44

  Në Turqi të baba Erdonan, Kjo është tradhëti kombëtare ndaj popullit tënd o Edi Rama...Vlera e popullit është zero për ju milionerat mafioz...

  Përgjigju
 • Sela: 31/07/2020 14:22

  Fukarai ngrodh nga mjeksia shqiptare ndersa politikanet nisen jasht shtetit per kurime.Vazhdoni e votoni,rroft partia. Dhe ky ardht ne atdhe me 4 derrasa

  Përgjigju
 • Bledi: 31/07/2020 11:56

  I qofte dheu I lehte.ky eshte edhe kryetar I komisionit te shendetesise.

  Përgjigju
 • Fytyra e vertete e qeverisjes: 31/07/2020 11:21

  Kjo tregon qe per popullin e thjeshte eshte sanatoriumi me infektivin per te vdekur pasi nuk ndodhen aparaturat e fundit qe mund te shpetojne jete pasi me te rendesishem jane tenderat e rrugeve se pajisjet e mjekesise. Deputeti, ministri, kryeministri megjithese paguajne njelloj taksa si ne , madje dhe nuk paguajne...Me taksat tona mjekohen jashte, zoti Enver Roshi eshte shume njeri i respektuar dhe i nderuar e meriton te jetoje por edhe ata qe kane vdekur meritonin te jetonin...

  Përgjigju
 • Jorgo: 31/07/2020 10:29

  Hapja e listave gjeja e duhur dhe e nevojshme

  Përgjigju
 • Ariu: 31/07/2020 10:26

  Ketij sherim te shpejte se jete njeriu eshte, por kjo qe ben qeveria duke e derguar ne Turqi eshte fyese per shqiptaret dhe duhet te reagohet! Ky deputeti nuk eshte me keq se 100 e kusur te tjeret qe kane vdekur dhe jane duke vdekur ne ate spital nga e njejta semundje. Ky diferencim tregon me se miri maskarenjte e vertete qe na drejtojne! Mbase e provojne ne lekuren e tyre!

  Përgjigju
 • artur: 31/07/2020 10:03

  si gjithmone mjaton te jesh deputet dhe do te behet cdo gje per ty! DMth nuk e njoh zoterine dhe uroj qe te sherohet sa me shpejt. Por ama nuk mund te mos veme re pabarazine ne trajtim midis qytetareve te thjeshte dhe deputeteve.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Shahu’ i dy superfuqive, SHBA skeptike ndaj Kinës për çështjen e Tajvanit: Nuk mund t’i zëmë besë, nuk kanë miq as aleatë