Vështirësohet gjendja shëndetësore e deputetit Enver Roshi, trajtohet me oksigjen në spitalin Covid2

Deputeti i opozitës parlamentare dhe njëherësh kreu i komisionit të shendetësisë, Enver Roshi, i cili ishte infektuar me Covid19 është struar në spital pas komplikacioneve të shëndetit.

Pasi u infektua deputeti ka qëndruar i karantinuar në shtëpi, por gjendja e tij është përkeqësuar duke iu drejtuar spitalit për të marrë një ndihmë më të specializuar.

Mësohet se deputeti është shtruar tek spitali Covid2 dhe po trajtohet me oksigjen. 

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se strukturat shtetërore i kanë kapacitetet për të përballuar stinën e përmbytjeve?×

Lajmi i fundit

John

Putin: Njerëzit e vaksinuar me Sputnik nuk duhet të privohen nga e drejta për të udhëtuar