U tha se vdiq pas një goditje në tru, reagon gruaja e Noam Chomsky: Është lajm i rremë

U tha se vdiq pas një goditje në tru, reagon gruaja e Noam Chomsky: Është lajm i rremë

Noam Chomsky

Ditën e djeshme në rrjetet sociale qarkulluan disa lajme se shkencëtari dhe intelektuali amerikan Noam Chomsky kishte ndërruar jetë në moshën 95-vjeçare pas një goditjeje në tru.

Mirëpo për këto lajme ka reaguar gruaja e tij Valeria Wasserman Chomsky duke u shprehur se kjo gjë nuk është e vërtetë.

"Jo, është e rreme", tha ajo ditën e djeshme (18 qershor) për Associated Press.

Sajti brazilian i lajmeve Diario do Centro do Mundo hoqi gjithashtu postimin ku njoftonte vdekjen e Chomsky-t.

Noam Chomsky, i njohur për kritikat e tij ndaj politikës së jashtme të SHBA-së, dha mësim për dekada në Institutin e Teknologjisë në Massachusetts . Në vitin 2017, ai iu bashkua Kolegjit të Shkencave Sociale dhe të Sjelljes në Universitetin e Arizonës në Tucson.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Balla thirrje deputetëve: Bëhuni zjarrfikës vullnetar

Balla thirrje deputetëve: Bëhuni zjarrfikës vullnetar