U zhduk 2 vite e gjysmë më parë, gjendet i pajetë turpi i 24-vjeçari Klevis Lleshi! Dyshohet se u mor peng e më pas u vra e u gropos në Shpërdhet të Kurbinit

LEZHË- Klevis Lleshi i riu nga Burreli që u zhduk pa lënë gjurmë në gusht të vitit 2020, dyshohet të jetë vrarë dhe më pas është groposur në fshatin Shpërdhet të Kurbinit. Disa mbetje kockore që u gjeten nga banorë të zonës disa muaj pas ngjarjes konkretisht në dhjetor të vitit 2020, i përkasin të riut nga Mati. Diçka e tillë është vërtetuar pas ekzaminimeve të kryera nga  Instituti i Policisë Shkencore, me anë të ADN-së.

Akti i ekspertimit ka mbërritur këtë të hënë në policinë e Lezhës, e cila ja ka përcjellë menjëherë Prokurorisë së Matit, e cila po heton rastin që prej denoncimit të familjareve të Klevis Lleshit me 5 gusht të vitit 2020, të cilët kishin humbur kontaktet me djalin e tyre.

I riu që në atë kohë ishte 21-vjeç dyshohet të jetë marrë peng në afërsi të Pallatit të Sportit në qytetin e Burrelit e më pas të jetë vrarë e groposur në Shpërdhet të Kurbinit, fshat i cili ndodhet në një terren të thyer malor rreth 10 km larg qytetit të Mamurrasit. Mbetjet kockore dolën në sipërfaqe nga fenomeni eroziv në këtë zonë që solli rrëshqitjen e tokës në një sipërfaqe të konsiderueshme.

Kanë qenë banor të zonës të cilët njoftuan policinë në lidhje me rastin dhe blutë u vunë menjëherë në lëvizje, duke kryer të gjitha veprimet dhe dërguar eshtrat për ekspertizë në institutin e policisë shkencore në Tiranë. Gjetja e eshtrave të të riut, pritet të ndihmojë grupin hetimor për të vijuar hetimet në zbardhjen e kësaj ngjarje të rëndë.

Saga e vrasjeve në familjen Lleshi ka nisur dhjetë vite më parë. I ati i Klevisit, Xhavit Lleshi u vra në një pritë në vendin e quajtur “Pujkë” në vitin 2013, ndërsa pak vite më pas i është vrarë xhaxhai Hajredin Lleshi, pranë shtëpisë në zonën e Matit.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Eli: 07/02/2023 21:02

  Jetoim nje nje shtet mizere

  Përgjigju
 • Coku: 06/02/2023 18:15

  Kta me mbiemer hoxha qenkan me te fortet ne mamurras

  Përgjigju
 • Qwert: 06/02/2023 16:43

  Cfare kafshesh jetojne ne Shqiperi. A vritet ky femije?! Ju thafte dora qe as kanun nuk njihni. 4 varre per 1.

  Përgjigju
  • Aldi: 06/02/2023 16:55

   Ska shtet

 • 4 per 1: 06/02/2023 16:13

  Pervec tyre eshte zhdukur dhe nje kushuri ne Kamez

  Përgjigju
  • bukurie: 06/02/2023 16:59

   Ska ma Enver Hoxhe . Ja pra kjo eshte fytyra e policies dhe e shtetit populli me meshire te fairy.

 • Sondazhi i ditës:

  Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët