UEFA dënon Interin dhe Romën

UEFA dënon Interin dhe Romën
UEFA ka gjobitur Interin dhe Romën për shkak të mosrespektimit të “Fair-Play”-t financiar. Klubi zikaltër është gjobitur me 20 milionë euro gjobë dhe është urdhëruar të reduktojë numrin e lojtarëve nga 25 në 21 në Europë për edicionin e ri. 6 milionë euro Interi do t’i paguajnë direkt.

Për të njëjtën arsye është ndëshkuar edhe Roma, por me një gjobë më të lehtë. Ajo do të paguajë 6 milionë euro, 2 direkt dhe 4 me kushte. Gjithashtu do t’i duhet të reduktojë numrin e lojtarëve nga 25 në 22.


d.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Samiti për demokraci, Osmani thirrje vendeve që nuk e njohin Kosovën: Njihni shtetësinë tonë! Do fitoni aleat të përkushtuar, jo vetëm një vend mik

Samiti për demokraci, Osmani thirrje vendeve që nuk e njohin Kosovën: Njihni shtetësinë tonë! Do fitoni aleat të përkushtuar, jo vetëm një vend mik