‘UEFA e kishte menduar si turne eskperimental’, Reja në mediat italiane: Nuk është skandaloze një finale në Tiranë

‘UEFA e kishte menduar si turne eskperimental’, Reja në mediat italiane: Nuk është skandaloze një finale në Tiranë

Trajneri i kombëtares Edy Reja

Trajneri i Kombëtares Edy Reja ka folur në mediat italiane për organizimin e finales së Conference League në Tiranë, që deri më tani ka marrë kritika të mëdha për disa arsye. Më së shumti shkak janë bërë çmimet e larta të hoteleve për tifozët që do vijnë në kryeqytet, por edhe kapaciteti i vogël i ‘Air Albanias’.

“E vërteta është se askush nuk e priste një bum të tillë për këtë turne. UEFA e kishte menduar, ideuar, si një turne eksperimental por në fakt po rezulton e kundërta. Në vitet e fundit janë zhvilluar finale në Talin dhe Belfast, nuk më duket skandaloze që të organizohej një finale e tillë në Tiranë, në kryeqytetin e Shqipërisë.

‘Arena’ është një xhevahir, ka shikueshmëri perfekte, por problemi logjistik ekziston. Shumë hotele janë ezauruar, banorët lëshojnë shtëpitë e tyre me qere, por këto gjera ndodhin kudo. Ka shumë entuziazëm, unë do të bëj tifo për Romën, Mourinho verdhekuq është rinuar,”- u shpreh ndër të tjera Edy Reja për ‘Il Messaggero’.

Ne.k./J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)