UEFA i dha të drejtën Shqipërisë, katër stadiumet ku do zhvillohet Euro 2025 për 17-vjeçarët

UEFA i dha të drejtën Shqipërisë, katër stadiumet ku do zhvillohet Euro 2025 për 17-vjeçarët

Stadiumi 'Loro Boriçi' në Shkodër


UEFA ia besoi Shqipërisë mikpritjen e finaleve të Kampionatit Europian 2025 për grupmoshën U-17. Ndeshjet të zhvillohen në “Air Albania Stadium”, në Tiranë,  “Elbasan Arena”, në Elbasan, “Loro Boriçi” në Shkodër dhe “Arena Egnatia” në Rrogozhinë.

Veç ndërhyrjes në disa pjesë për rregullimin e infrastrukturës në stadiume, FSHF-ja së bashku me pushtetin lokal do duhet të ndërtojnë edhe tetë qendra stërvitore me bar natyral, që do ndihmojnë skuadrat me stërvitjet para ndeshjeve.

Stadiumet shqiptare do presin ndeshjet e fazës së grupeve, ato gjysmëfinale dhe finalen e madhe që do zhvillohet në "Air Albania".


Lajmi kryesor:

Zyrtare/ Kampionati Europian 2025 për moshat U-17 do zhvillohet në Shqipëri


S.DH/E.H/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Chiara Ferragni dhe Fedez i japin fund martesës?!

Chiara Ferragni dhe Fedez i japin fund martesës?!