UEFA ia beson një turku finalen e
Champions, Barcelona-Juventus

UEFA ia beson një turku finalen e<br />Champions, Barcelona-Juventus
Cuneyt Çakir do të jetë gjyqtari i sfidës finale të Ligës së Kampionëve mes Barcelonës dhe Juventusit, që do të zhvillohet më datë 6 Qershor në stadiumin e Berlinit në Gjermani. Për Cuneyt Çakir do të jetë finalja e parë e një gare të tillë prestigjioze.

Cuneyt Çakir këtë edicion ka drejtuar 3 ndeshje të Ligës së Evropës dhe 4 në Champions League. Sfida finale po pritet me një interes të jashtëzakonshëm, teksa biletat për të qenë në stadium ka shkuar me një çmim mjaft të lartë.

Barcelona dhe Juventusi janë dy nga ekipet më të mira në Ligat e tyre, pasi përpos faktit që janë në finale të Champions League janë në garë edhe për të fituar Kupën, pasi me kampionatin i mbyllën në mënyrën më të mirë llogaritë.d.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Emigracioni nxit rritjen më të madhe të popullsisë së Kanadasë me mbi 1 milion banorë

Emigracioni nxit rritjen më të madhe të popullsisë së Kanadasë me mbi 1 milion banorë