Ukraina: 130 zjarre dhe 9 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Ukraina: 130 zjarre dhe 9 viktima gjatë 24 orëve të fundit

1669825044_uk.PNG

Ukraina ka raportuar një rritje të zjarreve aksidentale pasi njerëzit po përdorin gjeneratorë emergjence.

Sulmet ruse në infrastrukturën energjetike kanë lënë shumë njerëz pa ngrohje, ku ka ulje drastike të temperaturave, raportojnë mediat e huaja.

Më shumë se 130 zjarre janë raportuar gjatë ditës së fundit, tha shërbimi i emergjencës shtetërore të Ukrainës. Ata shtuan se 9 persona u vranë dhe 8 u plagosën nga zjarret

Agjencia France-Presse raportoi gjithashtu një rritje të zjarreve dhe shpërthimeve në ndërtesa të larta dhe shtëpi private. 


Lajmi kryesor:

Lufta/ BE: Gjykatë Speciale për të hetuar krimet e Rusisë! E paketuar në zarf, sulm me bombë në ambasadën e Ukrainës në Madrid, 1 i plagosur


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Kreu i Wagner: Në Bakhmut po luftohet ashpër, ukrainasit nuk po tërhiqen

Kreu i Wagner: Në Bakhmut po luftohet ashpër, ukrainasit nuk po tërhiqen