Ukraina: Do të marrim tanke dhe avionë luftarakë nga NATO

Ukraina: Do të marrim tanke dhe avionë luftarakë nga NATO

1670316804_mbrotjta.PNG

Ministri ukrainas i Mbrojtjes, Oleksiy Reznikov, tha se ishte i bindur se Ukraina do të merrte më shumë tanke nga NATO, si dhe avionë luftarakë. 

Ai tha se nuk janë vetëm negociata politike, por edhe teknologjike dhe logjistike, i cili shtoi se ai mbetet optimist, raportojnë mediat e huaja.

"Nuk janë vetëm negociata politike, por edhe teknologjike dhe logjistike. Por unë mbetem optimist dhe besoj se në fushën e betejës do të dalin tanke nga vendet e NATO-s, jo vetëm Leopard. Jam i bindur se do të kemi tanke, madje edhe avionë luftarakë", tha Reznikov.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky viziton Donbass! Sulm me dron në rajonin Kursk të Rusisë! Hungaria bllokon 18 miliardë kredi të BE-së për Kievin


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Veliaj: Rijetëzuam hapësira historike, si Pazari i Ri, Kalaja, Sheshi Skënderbej, që janë kthyer në ikona të qytetit! Teatri i Ri, simbol i së ardhmes

Veliaj: Rijetëzuam hapësira historike, si Pazari i Ri, Kalaja, Sheshi Skënderbej, që janë kthyer në ikona të qytetit! Teatri i Ri, simbol i së ardhmes