Ukraina në alarm: Janë dyfishuar sulmet ajrore ruse në javën e fundit

Ukraina në alarm: Janë dyfishuar sulmet ajrore ruse në javën e fundit

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës njoftoi se forcat ruse kanë dyfishuar sulmet ajrore në krahasim me javën e kaluar.

“Forcat ruse kanë dyfishuar numrin e sulmeve ajrore në Ukrainë në krahasim me javën e kaluar”, deklaroi Alexei Gromov, nënkryetari i drejtimit operacional të shtabit të përgjithshëm të forcave të armatosura të Ukrainës.

“Armiku ka dyfishuar numrin e sulmeve ajrore në pozicionet e forcave të mbrojtjes. Rusia është gjithmonë e përkushtuar për të arritur kufirin administrativ të rajonit të Donetskut , për të ruajtur zonat e pushtuara të Khersonit , si Kharkiv , Zaporizhzhia dhe Mykolaiv , duke krijuar kushte të favorshme për ofensivën", tha Gromov.


Lajmi kryesor:

Luftime të ashpra në periferi të Donjeck-ut ! G7 thirrje Rusisë: Dorëzo centralin bërthamor


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet