Ukrainë/ Identifikohet varri masiv në fermën e pulave

Ukrainë/ Identifikohet varri masiv në fermën e pulave

Një varr i ri masiv thuhet se u zbulua në Ukrainë në një fermë pulash të braktisur dhe të dëmtuar nga lufta në një kodër pranë kufirit rus. Mediat ndërkombëtare flasin për 90-100 kufoma. Vendi ndodhet pranë Kozacha Lopan , rreth 2 kilometra nga kufiri. Në zonë është duke u kryer pastrimi i minave dhe më pas do të aktivizohet një njësi e specializuar mjeko-ligjore, puna e së cilës pritet të nisë në fund të kësaj jave, pasi të përfundojë pastrimi.


Lajmi kryesor:

Erdogan: Objektiv ynë, takimi Putin-Zelensky! Identifikohet varri masiv në fermën e pulave! Moska do të mbyllë kufijtë për rekrutët


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Policia amerikane zbulon autorin e vrasjes së mistershme të reperit Tupac! Legjenda e hip-hopit u ekzekutua në moshën 25-vjeçare në Las Vegas

Policia amerikane zbulon autorin e vrasjes së mistershme të reperit Tupac! Legjenda e hip-hopit u ekzekutua në moshën 25-vjeçare në Las Vegas