UKT: Ja si mund të kryeni pagesat e ujit, në dispozicion numër pa pagesë për defekte

UKT: Ja si mund të kryeni pagesat e ujit, në dispozicion numër pa pagesë për defekte

Drejtoria e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë ka njoftuar qytetarët se pikat e saj do të jenë të hapura në çdo zonë të kryeqytetit nga e hëna-shtunë, ora 08:00-12:00.  Teksa u kërkon qytetarëve që të zbatojnë masat në ruajtjen e distancës, UKT thekson se pagesat mund të bëhen edhe përmes rrugëve alternative.  UKT bën me dije se për defekte apo probleme të tjera që lidhen me furnizimin me ujë apo rrjetin e kanalizimeve telefononi në numrin tonë të gjelbër 0800 44 88, i cili është aktiv 24 orë në 7 ditë të javës.

Njoftimi i plotë
Për t'ju ardhur sa më pranë, na gjeni në çdo zonë të kryeqytetit nga e hëna-shtunë, ora 08:00-12:00:

PIKA UKT – Rruga “Llazi Miho” mbi Spitalin Amerikan 3 (zyrat qëndrore)

PIKA UKT - Rruga “Petro Nini Luarasi”, mbi “Shkollën e Baletit”

PIKA UKT - Rruga "Bardhyl" përballë Spitalit

PIKA UKT – Rruga e “Kavajës”, përballë me Globe

PIKA UKT – Sauk

PIKA UKT – Qesarakë

Njësia nr. 3 UKT – Rruga “Jusuf Vrioni”,   Blloku Vasil Shanto

Njësia nr. 4 UKT – Rruga “Artan Lenja”, Pranë Rep. të Zjarrfikseve

Arka UKT- Rruga "Mine Peza"

Arka UKT - Rruga "Ali Demi"

Arka UKT - Sheshi "Wilson"

Kërkojmë bashkëpunimin tuaj në respektimin e distancës së lejuar nga autoritetet për të shmangur çdo grumbullim apo kontakt që mund të ekspozojë qytetarët dhe punonjësit me virusin e ri, COVID-19 (Coronavirus).

Për kryerjen e pagesave të faturave të ujit ju mund të përdorni edhe këto kanale alternative:

▫Aplikacionet Bankare e-Banking

▫Easy Pay

▫Ëestern Union

▫AK Invest

Për defekte apo probleme të tjera që lidhen me furnizimin me ujë apo rrjetin e kanalizimeve telefononi në numrin tonë të gjelbër 0800 44 88, i cili është aktiv 24 orë në 7 ditë të javës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Pyetje?: 24/03/2020 10:56

  Po pse nuk i hiqni Kamatat per kete muaj..,qe njerezit mos rrine ne rradha?!

  Përgjigju
  • Popull: 28/03/2020 14:47

   Mbas pergjigjes se UKT,jam i qarte ,dhe i qete ,flm

  • Ukt: 28/03/2020 11:24

   Jane stopuar kamatat deri ne rregullimin e situates

 • Sondazhi i ditës:

  Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!