UKT: Ja si mund të kryeni pagesat e ujit, në dispozicion numër pa pagesë për defekte

Drejtoria e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë ka njoftuar qytetarët se pikat e saj do të jenë të hapura në çdo zonë të kryeqytetit nga e hëna-shtunë, ora 08:00-12:00.  Teksa u kërkon qytetarëve që të zbatojnë masat në ruajtjen e distancës, UKT thekson se pagesat mund të bëhen edhe përmes rrugëve alternative.  UKT bën me dije se për defekte apo probleme të tjera që lidhen me furnizimin me ujë apo rrjetin e kanalizimeve telefononi në numrin tonë të gjelbër 0800 44 88, i cili është aktiv 24 orë në 7 ditë të javës.

Njoftimi i plotë
Për t'ju ardhur sa më pranë, na gjeni në çdo zonë të kryeqytetit nga e hëna-shtunë, ora 08:00-12:00:

PIKA UKT – Rruga “Llazi Miho” mbi Spitalin Amerikan 3 (zyrat qëndrore)

PIKA UKT - Rruga “Petro Nini Luarasi”, mbi “Shkollën e Baletit”

PIKA UKT - Rruga "Bardhyl" përballë Spitalit

PIKA UKT – Rruga e “Kavajës”, përballë me Globe

PIKA UKT – Sauk

PIKA UKT – Qesarakë

Njësia nr. 3 UKT – Rruga “Jusuf Vrioni”,   Blloku Vasil Shanto

Njësia nr. 4 UKT – Rruga “Artan Lenja”, Pranë Rep. të Zjarrfikseve

Arka UKT- Rruga "Mine Peza"

Arka UKT - Rruga "Ali Demi"

Arka UKT - Sheshi "Wilson"

Kërkojmë bashkëpunimin tuaj në respektimin e distancës së lejuar nga autoritetet për të shmangur çdo grumbullim apo kontakt që mund të ekspozojë qytetarët dhe punonjësit me virusin e ri, COVID-19 (Coronavirus).

Për kryerjen e pagesave të faturave të ujit ju mund të përdorni edhe këto kanale alternative:

▫Aplikacionet Bankare e-Banking

▫Easy Pay

▫Ëestern Union

▫AK Invest

Për defekte apo probleme të tjera që lidhen me furnizimin me ujë apo rrjetin e kanalizimeve telefononi në numrin tonë të gjelbër 0800 44 88, i cili është aktiv 24 orë në 7 ditë të javës.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket i drejtë vendimi që pensionistët nuk mund të dalin më nga shtëpia deri në një urdhër të dytë?

Komento

Komente

 • Pyetje?: 24/03/2020 10:56

  Po pse nuk i hiqni Kamatat per kete muaj..,qe njerezit mos rrine ne rradha?!

  Përgjigju
  • Popull: 28/03/2020 14:47

   Mbas pergjigjes se UKT,jam i qarte ,dhe i qete ,flm

  • Ukt: 28/03/2020 11:24

   Jane stopuar kamatat deri ne rregullimin e situates