Ulëz,riaktivizohet sërish zjarri
banorët kërkojnë ndihmë

Ulëz,riaktivizohet sërish zjarri<br />banorët kërkojnë ndihmë
Riaktivizohet sërish zjarri në Ulëz në Bashkinë Mat, ndërsa banorët bëjnë thirrje për ndihmë.

Për shkak të zjarrit i cili ka marrë përmasa të mëdha, rrezikohen disa banesa.

Forcat zjarrfikëse nuk ndërhyjnë dot për shkak të terrenit të vështirë.

Zjarri në Ulëz vijon prej disa ditësh ndërsa banorët herë pas here kërkojnë ndihmë.

Ndërkohë prej disa ditësh vatrat e zjarrit kanë përfshirë një pjesë të mirë të  territorit të vendit.

Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

U rikthyen në shtëpinë e Big Brother 4 banorët më të votuar nga publiku, gëzim dhe batute mes ‘të vjetërve’ dhe të ‘rinjve

U rikthyen në shtëpinë e Big Brother 4 banorët më të votuar nga publiku, gëzim dhe batute mes ‘të vjetërve’ dhe të ‘rinjve