z

Ulen shifrat e viktimave dhe të infektuarve në Itali në 24 orët e fundit! Shënohet dita e parë pozitive në Lombardi

Për të dytën ditë radhazi në Itali numri i viktimave dhe të infektuarve shënon ulje në Itali, edhe pse shifrat mbeten ende të larta. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 602 të vdekur dhe 408 të shëruar, ndërsa të infektuar të rinj me Covid 19 janë 3 780 persona duke shënuar ulje krahasuar me ditën e djeshme. Ky ritëm ulje vijon prej dy ditësh dhe shpresojmë që kjo të jetë dhe koha kur epidemia ka arritur pikun dhe po vjen drejt uljes dhe vënies nën kontroll.

Gjithashtu edhe Lombardia, zona më e prekur dhe vatra e epidemisë ne Itali ka shënuar sot ditën e parë pozitive me ulje të numrit të vikamave dhe rasteve të infektuara gjatë 24 orëve të fundit. Gjatë kësaj kohet në luftë me koronavirusin, në Lombardi kanë humbur jetën 24 mjekë.

Sipas të dhënave zyrtare nga Mbrojtja Civile në Itali aktualisht janë 50.418 njerëz të infektuar, 6.077 viktima dhe 7,432 të shëruar. Ndërsa në botë ka mbi 350 mijë të infektuar nga koronavirusi dhe 100 mijë të shëruar. 


Lajmi kryesor:

Koronavirusi/Ulen shifrat e viktimave dhe të infektuarve në Itali në 24 orët e fundit! Shënohet dita e parë pozitive në Lombardi! 14 700 viktima në botë (VIDEO)


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Javë e përgjakshme, a duhet të ketë një ligj më të ashpër për vrasjet?×

Lajmi i fundit

John

Goditi për vdekje me thikë 33-vjeçarin Idajet Dulla, arrestohet Astrit Kotaj