Ulen temperaturat, fillojnë reshjet e para të borës në qytetin e Kukësit! ARRSH: Ulni shpejtësinë në këtë aks rrugor (VIDEO)

Ndryshimi i temperaturave ka shkaktuar reshjet e para të borës në Kukës. Në qytetin e Kukës reshjet e borës janë me intensitet të ulët ndërkohë që lartësitë 800 m mbi nivelin e detit bora është me intensitet të lartë.

Bora në zonat e ulëta po shoqërohet me shi ndaj lagështia në rrugë është shkak për probleme në qarkullimin e automjeteve, deri më tani nuk raportohet për probleme në qarkullimin rrugor por duhet kujdes, pritet që në ditët në vijim të rritet intensiteti i rënies së borës. 

Bora Shishtavec

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:04
Reshjet e para të dëborës/ ARRSH: Automjetet që zgjedhin të kalojnë në këtë aks rrugor të reduktojnë shpejtësinë
1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5

Me nisjen e reshjeve të dëborës ARRSH ka njoftuar se në aksin rrugor Qafë Mali-Fierzë  trashësia e dëborës ka arritur 10 cm, duke paralajmëruar autotmjetet që zgjedhin të kalojnë në këtë aks rrugor të reduktojnë shpejtësinë dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor.

"Filluan reshjet e para për këtë vit  Pamje përgjatë aksit Qafë Mali-Fierzë, trashësia momentalisht ka arritur në 10 cm.

Sapo filluan reshjet, u morën menjëherë masat e para të mirëmbajtjes dimërore nisi puna për pastrimin dhe hedhjen e kripës. Automjetet që zgjedhin të kalojnë këtë aks të tregojnë kujdesin e duhur, të reduktojnë shpejtësinë dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit”, raporton ARRSH.

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është përdorur për përfitime politike pandemia e koronavirusit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Stilet për një pamje të shkëlqyer edhe me flokë të shkurtër (FOTO)