Rritet numri i viktimave dhe të infektuarve në 24 orët e fundit në Itali, ulet i të shëruarve

1585246564_5e7cef04c055dtendenca.jpg
Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 712 të vdekur, 4492 më shumë persona të infektuar, ndërsa të shëruar janë 999. Duke krahasuar shifrat, në raport me ditën e djeshme kemi të bëjmë me një rritje të numrit të viktimave, pasi dje u shënuan 683, ndërsa sot 712. Pas katër ditësh në ulje, sot është rritur edhe numri i të infektuarve duke shkuar në 4492, teksa dje ishin 3612 persona të prekur të rinj. Sa i përket numrit të të shëruarve është ulur, teksa dje ishin 1036, sot janë 999.

Në total bilanci nga koronavirusi në Itali
8215 viktima
10361 të shënuar
62013 të infektuar


Lajmi kryesor:

Rritet numri i viktimave dhe të infektuarve në 24 orët e fundit në Itali, ulet i të shëruarve! Mbi 1 mijë viktima në SHBA! Mbi 4000 vdekje në Spanjë


d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?×

Lajmi i fundit

John

Ndarja nga jeta e skulptorit/ Margariti: A mundet të të themi lamtumirë kaq herët?