Ulje e ndjeshme temperaturash, ja si parashikohet moti për sot

Masat ajrore të qëndrueshme që do të përfshijnë vendin tonë do të diktojnë, duke filluar nga orët e para të ditës, kthjellime dhe kalime të pakta të vranësirave përgjatë shtrirjes Lindore. Por orët e mesditës dhe në vijim parashikohet që të sjellin largim të vranësirave dhe mbizotërim të motit të kthjellët. Parashikohet që edhe nata të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 27°C.

Era do të fryjë mesatare në bregdetin e Adriatikut dhe e fortë në jon duke arritur shpejtësinë 50 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?

Komento

Komente

  • Populli: 23/09/2021 06:24

    Moti le te beje si te doje vetem termet te mos kete.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Përvjetori i ‘Jo-së’ dhe fillimi i luftës greko-italiane, grekët festojnë ‘nën hijen e rëndë të pandemisë’