Ulje e rasteve me COVID-19 në 24 orë! 6 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jete!

 Ulje e rasteve me COVID-19 në 24 orë! 6 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jete!

Foto ilustruese

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë vërehet një ulje e numrit të rasteve me COVID-19 krahasuar me një ditë më parë. 

Nga 407 testime të kryera nga të kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 6 qytetarë, në këto bashki: 3 qytetarë në Tiranë, 1 në Fier, Delvinë, Vlorë.

Fatëmirsisht nuk ka pasur asnjë humbje jete.

Gjatë 24 orëve janë shëruar 34 qytetarë duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,617 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 7 pacientë.

Statistika (09 Maj 2022) 

Raste të reja ditore           6

Të shëruar në 24 orë        34

Të shtruar në spitale         7

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 407

Testime totale               1,813,289

Raste pozitive                  275,372

Raste të shëruara             271,617

Raste Aktive                         258

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            168

Fier                  26

Vlorë               22

Shkodër           8

Durrës              8

Lezhë               8

Korçë               6

Elbasan            5

Berat                3

Kukës               2

Gjirokastër       2

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 24/ Gjermania 'shkërmoq' 5-1 Skocinë, hedh kandidaturën për trofeun në eventin e shtëpisë

Euro 24/ Gjermania 'shkërmoq' 5-1 Skocinë, hedh kandidaturën për trofeun në eventin e shtëpisë