‘Ulni kokat’, thirrja e policit 25 vjeçar për kolegët brenda komisariatit para se të qëllonte efektivin

‘Ulni kokat’, thirrja e policit 25 vjeçar për kolegët brenda komisariatit para se të qëllonte efektivin

1653342769_Polish20220523235033320.jpg

‘Ulni kokat’, kjo ishte thirrja që i bëri efektivëve të tjerë në sallë 25-vjeçari Ludjan Zaimi para se të qëllonte për vdekje kolegun e tij Çaush Saliasi me armën e shërbimit, bëjnë me dije burime për Report Tv. Në dëshminë e tij ka thënë se e shante dhe e ofendonte, ndaj nxori armën dhe e qëlloi brenda komisariatit nr.3. Burime bëjnë me dije se djali ishte i mbyllur në vetvete dhe merrte ilaçe për depresionin.

Ndërsa viktima pinte alkool dhe kanë pasur debate edhe herë të tjera. Fakti që drejtuesit i kishin lënë në një turn i kishte shtuar debatet mes tyre. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në vendin ku shkëmbehen turnet, ndaj kanë qenë të pranishëm edhe kolegë të tjerë se ndërroheshin turnet. Viktima e ofendonte duke i thënë “qorr” dhe duke e sharë nga nëna derisa 25-vjeçari nuk e mbajti dot kontrollin dhe nxori armën për ta qëlluar.


Lajmi kryesor:

‘Ulni kokat’, thirrja e policit 25 vjeçar për kolegët brenda komisariatit para se të qëllonte efektivin! Autori: E vrava se shante nga nëna e më thoshte qorr, pinte alkool para pune


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Iu sekuestrua pasuria me vlerë 3.5 mln euro, kush është 46-vjeçari nga Elbasani (EMRI)

Iu sekuestrua pasuria me vlerë 3.5 mln euro, kush është 46-vjeçari nga Elbasani (EMRI)