Unaza e Madhe, realizohen 55% e punimeve në urat mbi lumin e Tiranës (FOTO)

Unaza e Madhe, realizohen 55% e punimeve në urat mbi lumin e Tiranës (FOTO)

Vijojnë punimet në kantierin e urës mbi lumin Tiranë, pjesë e Unazës së Madhe të Tiranës.

Në këtë kantier ka përfunduar prodhimi i gjithë strukturës së çelikut të urave dhe paralelisht po vijon puna për montimin e trarëve. Projekti e trajton zonën edhe me elementët urbanë.

Unaza e Madhe e kryeqytetit përbën një segment rrugor të gjerë dhe me standarde, mbi 27 kilometra të gjatë.

Pamjet për vijimin e punimeve janë publikuar sot nga kryeministri Edi Rama në rrjetin social Facebok’.  

“I gjithë projekti do të krijojë lehtësira të mëdha për kryeqytetin, që nga shkurtimi i distancave të lëvizjes me makinë, te reduktimi në masë i trafikut, e deri tek impakti i zhvillimit të bizneseve dhe rritjes së vlerës së pronës”, shkruan Rama.

S.B/I.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Trump lirohet nga akuza, Grenell: Radha është te Hashim Thaçi

Trump lirohet nga akuza, Grenell: Radha është te Hashim Thaçi