Universitetet mësim online, pritet udhëzimi i Ministrisë së Arsimit

Universiteti Politeknik i Tiranës

Pas vendimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve për zhvillimin e mësimit vetëm online për universitetet, fakultetet në kryeqytet kanë nisur zbatimin.

Fakulteti Shkencave Sociale ka lajmëruar për mësim tërësisht online, njëjtë do të veprohet dhe tek fakulteti i gjuhëve të huaja dhe në Universitetin Bujqësor.

Rektorati i UT po pret një udhëzim të Ministrisë së Arsimit, për të dalë me një vendim përfundimtar që mësimi të zhvillohet vetëm përmes platformës online.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë përmirësim të shërbimit dhe sigurisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kreshnik Spahiu: Venecia i dha të drejtë Ramës, s’përshëndeti bojkotin e opozitës