Ura në Skuraj e ndarë në 4 pjesë të një ‘puzzle’ që nuk ngjitet, nxënësit dhe banorët e zonës në Burrel rrezikojnë jetën çdo ditë

Ura në Skuraj e ndarë në 4 pjesë të një ‘puzzle’ që nuk ngjitet, nxënësit dhe banorët e zonës në Burrel rrezikojnë jetën çdo ditë

Ura në Skuraj

Në katër pjesë të një puzzle që nuk ngjitet është ndarë ura në Skuraj, duke bërë të pamundur kalimin e saj.

Ura është ndërtuar vetëm 4 vite më parë, ndërsa sot është ndarë në 4 pjesë dhe po vë në rrezik jetën e banorëve të zonës.

“Foto sa 1000 fjalë” është kjo që na vjen nga ura e shkatërruar e cila ndodhet në rrugën nacionale Burrel-Skuraj, ku pjesët e ndara të saj që mezi qëndrojnë të kapura me njëra-tjetrën, me shpresën se mund të ribashkohen.

Banorët e fshatit Skuraj si edhe nxënës që e përdorin për të shkuar në shkollë rrezikojnë çdo ditë jetën, për të kaluar në anën tjetër të lumit.

Jashtë kamerës banorë treguar se ura ka më shumë se 1 vit që është katandisur në këtë gjendje dhe se pavarësisht përpjekjeve të tyre dhe kërkesave pranë pushtetit vendor, ende nuk kanë marrë asnjë përgjigje.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 17/01/2022 01:02

    Dhe shume ka mbajtur! E shikoni si eshte ndryshkur?Po ato shufrat qe i ka anash gjate gjithe gjatesise,vertikalet dhe horizontalet,i shikoni sa te holla jane? Duken me shume sikur jane tela,ose shkopinj druri,te vena nga banoret sesa te jene pjese e projektit.Shiu,bora,akulli,( ndoshta i kane hedhur dhe kripe kur eshte dashur),kane bere te veten,lageshtira dhe kripa kane depertuar neper te cara dhe ne vida e bulona,shtoi ketyre dhe mos veshjen e metalit me material izolues dhe antikoroziv,si dhe ndertimin ne dukje me model pllakash e pjesesh,si dhe efektin e eres,temperaturave,presionin e valeve te lumit,dridhjet e shkaktuara prej tij,llojin e metalit te perdorur dhe ja ku e keni:ure ne gjendje katastrofe.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Sot 25 vite nga Çlirimi i Kosovës/ Deputeti kosovar: Tronditëse që ish krerët e UÇK-së mbahen në burg! Nga Kurti sot jemi nën sanksione

Sot 25 vite nga Çlirimi i Kosovës/ Deputeti kosovar: Tronditëse që ish krerët e UÇK-së mbahen në burg! Nga Kurti sot jemi nën sanksione