Urdhri i Biden për bllokimin e pasurive të zyrtarëve e ish-zyrtarëve të korruptuar, Meta: E përshëndes, lufta kundër korrupsionit, të jetë prioritet i të gjithëve

 

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur urdhrin Ekzekutiv të Presidentit të SHBA, Joe Biden për të futur Shqipërinë në listën e vendeve që u bllokohet pasuria në SHBA zyrtarëve dhe ish zyrtarëve të korruptuar që janë  futur në listën e zezë. Në konferencën për shtyp, Meta u shpreh se lufta kundër korrupsionit duhet të jetë prioritet i të gjithëve.

"E përshëndes si vendim, Lufta kundër korrupsionit duhet të jetë prioritet i të gjithëve", tha ai.


Lajmi kryesor:

U shkarkua nga 104 deputetë, Meta ironi me Kuvendin: Gati të realizojmë takimin e 10 majit! Presion Kushtetueses: Në zyrë deri në 2022! Mesazh opozitës: Faqezinj që më nxorën në pritë (VIDEO)


J.SH./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?