'Uroj të shënoni zhvillime domethënëse në përballimin e sfidave', publikohet letra që Edi Rama i dërgoi Albin Kurtit

Albin Kurti dhe Edi Rama

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar letrën e kryeministrit Edi Rama të cilën ja ka dërguar kreut të kësaj partie, Albin Kurtit pas fitores në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në letrën e dërguar, një ditë pas zgjedhjeve, Edi Rama uron Kurtin për suksesin e partisë së tij në zgjedhjet e jashtëzakonshme.

Rama i uron Kurtit që lidershipi i tij të shënojë përparim në përmirësimin e jetës së qytetarëve dhe gjithashtu në në përballimin e sfidave transatlantike të Kosovës si dhe në dialogun e bashkëpunimin me fqinjët.

Letra e kryeministrit Rama:

I nderuar Zoti Kurti

Dëshiroj t’ju përcjellë urimet e mia për suksesin tuaj në zgjedhjet e përgjitshme politike. 

Duke ju përcjellë këtë mesazh uroj që lidershipi juaj të shënojë përparim të gjithanshëm të jetës së qytetarëve të Republikës së Kosovës. 

Uroj gjithaq që të shënoni zhvillime domethënëse në përballimin e sfidave translantike të Kosovës si dhe në dialogun e bashkëpunimin me fqinjët. 

Dua të besoj se bashkëpunimi ynë do të zgjerohet e thellohet në të gjitha fushat e në të gjitha nivelet dhe duke ju uruar se fundmi, por jo për nga rëndësia shëndet e frymëzim në punën tuaj. Ju lutem ta panonin shprehejn e konsideratës sime të posaçme.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?

Komento

Komente

  • Akrepi: 28/02/2021 09:57

    Pergezimet , jane nderi i kujtdo qe i shpreh , ndaj tjeterit . Mirpo kush mund te deshifroje thenien : --Dua te besoj se bashkepunimi yne do te zgjerohet e thellohet ne te gjitha fushat e ne te gjitha nivelet dhe duke ju uruar se fundmi -- , ( por jo per nga rendesia shendet e frymezim ne punen tuaj ) . Ju lutem ta pranoni shprehien e konsiderates sime te posacme .

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë