Urrejtje me pagesë, 150 € bileta për të parë koncertin e këngëtarit grek antishqiptar në Tiranë

Notis Sfaqianaqis

Më 24 maj, vjen nga Greqia të japë koncert për shqiptarët një antishqiptar i tërbuar, i cili kur bie rasti të flasë për shqiptarët i quan ata “σκουπίδια” (plehëra).

Një fashist i deklaruar, urrejtës i të huajve, mbështetës i Agimit të Artë dhe dëshmitar okular i kontakteve të fshehta mes alienëve dhe qytetërimit antik grek.

Shqiptarët janë ftuar të financojnë vazhdimësinë e aktivitetit të këtij “artisti”, duke e paguar biletën e koncertit të tij sa frëngu pulën, (ose sa shqiptari përbuzjen).

150 euro do kushtojë bileta e Notis Sfakianaqit në Tiranë. 50 euro kushton në Greqi.

Sepse sigurisht, grekët nuk janë “σκουπίδια” dhe kanë pasur kontakte me alienët. Jo si shqiptarët që janë plehëra dhe kontaktin e vetëm e kanë me naivitetin.

 • Sondazhi i ditës:

  Ngec integrimi i Shqipërisë në BE, sipas jush e kujt është përgjegjësia?

Komento

Komente

 • natal: 22/05/2018 16:33

  Po kafshet shqipfolese me kollare qe jane ne pushtet dhe e shkaterruan Shqiperine dhe shqiptaret duke mbjelle vetem mizerje e korrupsion, skandale e mashtrime e degjenerim te skajshem e te papare, vetem se perrallisin e grijne gjepura gjoja per 'Shqiperi' e llogje te tjera, duke mos bere gje tjeter veçse vjedhur e vrare. Ketyre supermaskarenjve i shkoni ne mitingje e protesta, i shikoni ne TV e bile edhe i duartrokisni e pershendetni, e as thoni se DUHET ti bojkotojme ne zgjedhje si kriminela qe jane.Se DUHET ti qellojme me veze e domate te prishura e se DUHET qe para parrllamentit te tyre te kalbur te vime e te ndertojme çadra i madh e i vogel, e te protestojme me muaj e vite pa levizur me qirinj te ndezur e duke thirrur gjithe naten per t'ja bere jeten sketerre kesaj lukunie ujqerish e hijenash te tmerrshme. E jo te acarohemi per nje artist e aq, qe fundja s'ben gje tjeter veçse do te kenaqe me tinguj te harmonishem e me muzike te vertete.

  Përgjigju
 • ELONA: 22/05/2018 12:56

  SHKONI O SHQIPTARE, SHKONI E SHIKOJENI DHE SHKATERROJENI. 2 RRUGE KA O SALLA E BOSHATISUR OSE SHKONI E QELLOJENI ME DOMATE VEZE APO MIELL SERB.

  Përgjigju
 • Ana: 22/05/2018 09:58

  Ju faleminderit.

  Përgjigju
 • Ana: 22/05/2018 09:54

  Aprovim do te thot refuzim.ta dini se ju ndjek nga greqia dhe do te zhgenjehesha nese se publikoni.

  Përgjigju
 • Ana: 22/05/2018 09:51

  Un jo qe sdo shkoja ta ndegjoja po as ne televizor zdu me e pa.un jetoj ne greqi dhe e di shum mir se cthot ky kafsha sa her i jepet mundesia.tani ngeli dhe serbi te na vi e tna japi mesim se qellohet mbi shqiptaret dhe ne te shkojm e ti mbushim sallat ktyre.turp per ata qe do ven

  Përgjigju
 • RUME BAM: 22/05/2018 09:19

  150 E.U BË DETI KOS MORE PËR NOTIS SFAKANAQ*S BAROJ PESHKU NË GREQI DHE DO PESHKOJ NË SHQPËRI ËSHTË BËRË SIVJET E KA EDHUR RRJETËN.

  Përgjigju
 • anonim: 22/05/2018 07:58

  150 EU po kush qenka ky kaq i shtrenjte?

  Përgjigju
  • endri: 22/05/2018 12:50

   Problemi eshte se organizatorja e koncerit eshte gruaja e Erjon Velise, ajo meret me menaxhimet dhe puna eshte se sa fitojm jo se ke degjojm. Corruption eshte edhe ky por eshte me i kulturuar.

 • Ardian Heta: 22/05/2018 07:35

  Dmth ky greku qenka fashist.. i lig... dhe duhet ta bojkotojne atë ne Tirane.... po mire o te nderuar.. po perse nuk merrni po kete vendim ndaj te gjithe atyre qe realisht jua nxijne jeten.. ju kane vjedhur.. vrare...perdhunuar..droguar.. çnderuar...skllaveruar..degjeneruar...varferuar...mashtruar... ?? Apo nuk e dini se kush jane ? Po perse eshte fashist ky greku ? Perse valle ?...

  Përgjigju
  • sokol: 22/05/2018 09:37

   Jooooo, ata i adhurojne, pa shiten edhe per 10.000 lek ne zgjedhje, milet gojeprish

 • Shqipetar: 21/05/2018 20:58

  Duhet qe te gjitha mediat ne shqiperi ti bejne bojkot e tja nxijne fytyren ketij kengetari qe kur e degjon te flase vetem neveri te vjen.

  Përgjigju
 • ilirjan: 21/05/2018 20:34

  Po mire na e ben dhe pak e kemi, se perderisa thote ashtu, dhe na kane trajtuar gjithmone si plehra, mire na e ben dhe pak e kemi.

  Përgjigju
 • Emigranti: 21/05/2018 19:14

  Ia boj hallall shqiptareve qe do do shkojne e do paguajne 150 euro me kushtin qe te ta kthejne koncertin permbys dhke e qelluar me ca te munden.

  Përgjigju
  • COMJA: 22/05/2018 12:54

   NUK I KAM 150 EURO, PO TI KISHA DO SHKOJA DHE TA QELLOJA ME VEZE E TA QELBJA FARE. ATO QE JANE TE MUNDUR TE SHKOJN E TA SHKATERROJNE KETE INJORANT. DHE TURP TI VIJE ORGANIZATOREVE QE PER PERFITIME PERSONALE SJELLIN NJE IDIOT E ANTISHQIPTARE.×

Lajmi i fundit

John

“100 vjet nga udhëtimi i Justin Godart në Shqipëri”, konferenca shkencore e mbajtur sot në Akademinë e Shkencave