Ushtrimi i çuditshëm në nxehmje, Maqedonia e Veriut ‘shpik’ risinë e re në futboll

Maqedonia e Veriut ndonëse u mposht nga Ukraina ka bërë jo pak përshtypje ditën e sotme. Kjo jo më shumë për lojën në fushën e gjelbër se sa për një ushtrim para se skuadrat të nisnin sfidën.

Kombëtarja ku bëjnë pjesë edhe shumë futbollistë shqiptarë ka përdorur një ushtrim për nxehmje aspak të zakonshëm. Piramidat këtë herë kanë patur një funksion ndryshe. Ata janë kthyer përmbys dhe mbi ta mbahet topi.

Edhe pse duket e çuditshme ky ushtrim përdoret për të rritur përqëndrimin dhe precizionin.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

FOTOT/ Misteret e familjes së pasur ruse që u gjet e vdekur në hotelin në Kavajë, kishte shëtitur gjysmën e botës! Trupat e tyre do tërhiqen nga i biri