Ushtroi dhunë ndaj motrës së tij, arrestohet 48-vjeçari në Tiranë

Ushtroi dhunë ndaj motrës së tij, arrestohet 48-vjeçari në Tiranë

Foto ilustruese

Një 48-vjeçar është vënë në pranga nga blutë e Tiranës, pasi ka ushtruar dhunë ndaj motrës së tij.

Për motive të cila nuk dihen ende, një 48-vjeçar është konfliktuar dhe ka ushtruar dhunë ndaj motrës së tij, e për pasojë është vënë në pranga menjëherë nga policia.

Ndërsa një 38-vjeçar nga Kruja është arrestuar pasi dyshohet se është përfshirë në kultivimin e bimëve narkotike dhe për vjedhje të energjisë elektrike. 

Gjithashtu, një 62-vjeçar është vënë në pranga, pasi ka vjedhur disa bizhuteri, në një dyqan në rrugën "Myslym Shyri".

Po të njëjtat burime njoftuan se një i ri është vënë në pranga nga policia e Tiranës, pasi duke drejtuar automjetin, ka aksidentuar një 70-vjeçar, që udhëtonte me biçikletë, i cili ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve. 

Materialet procedurale për secilin rast iu referua Prokurorisë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Banka Botërore: Rritja ekonomike e Kinës më e ngadalta që nga vitet 1960

Banka Botërore: Rritja ekonomike e Kinës më e ngadalta që nga vitet 1960