Uzuni makineri golash, sulmuesi kuqezi udhëheq Granada-n në Spanjë me dygolëshin në fitoren 2-0! Në krye të listës së golashënuesve me 17 rrjeta

Myrto Uzuni është një makineri e vërtetë golash. Sulmuesi i Kombëtares është njeriu që po shkëlqen dhe po tërheq për dore Granadan skuadrën ku ai aktivizohet në La Liga 2 në Spanjë. Mbrëmë Granada mposhti 2-0 Tenerifen dhe të dy golat i shënoi Uzuni. Beratasi tundi rrjetën dy herë dhe në të dyja rastet me penallti. Përpara publikut të tij Uzuni realizoi në fillimim të takimit në minutën e 6-të dhe më pas mbylli llogaritë në minutën e 82-të.

Myrto Uzuni fluturon edhe në listën e golashënuesve. Sulmuesi kuqezi pas dygolëshit të djeshëm arrin në kuotën e 17 golave duke kryesuar tabelën e golashënuesve dhe ndjekësi më i afërt ka vetëm 10 gola. Vlerësimet e medias nuk kanë munguar duke e cilësuar dyshen Callejon-Uzuni si dyshen e golit. Granada ngjitet në vend të dytë në renditje në zonën që të dërgon direkt në elitën e futbollit spanjoll. Falë kësaj superforme që po kalonj Uzuni është vënë në qëndër të merkatos ku së fundi edhe skuadra e njohur e Valencias ka shfaqur interes dhe çmimi i kartonit është rritur ndjeshëm./ Përgatiti Andi Kapxhiu

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zjarri në fabrikën e bojërave Deutsch Color! 15 zjarrfikëse dhe mbi 270 zjarrfikës dhe policë në aksion të shuajnë flakët

Zjarri në fabrikën e bojërave Deutsch Color! 15 zjarrfikëse dhe mbi 270 zjarrfikës dhe policë në aksion të shuajnë flakët