Vaksinohen stafet e hoteleve në Llixhat e Elbasanit, inspekton Balla: Garantojmë më shumë vizitorë

Prej javësh në vend tashmë po vaksinohen kundër COVID të gjithë punonjësit e turizmit në vend.  Së fundmi ky proces ka filluar procesin e vaksinimit të stafit të hoteleve në zonën e Llixhave, në Njësinë  Administrative Tregan në Elbasan.

Në fjalën e tij Balla tha se në këtë proces do të përfshihen rreth 40 hotele, ku do të garantohet vaksinimi i mbi 800 punonjësve staf të tyre.

“Është një lajm i mirë për Elbasanin sepse ne e kemi kaluar prej ditës së djeshme numrin e 40 mijë të vaksinuarve dhe ky proces vaksinimi do të vazhdojë, jo vetëm në moshat +55, por po vazhdon edhe në shërbimin e hotelerisë në të gjithë zonës, me qëllimin që të garantojmë që të kemi sa më shumë vizitorë”, deklaroi Balla.

Numri dy i PS Balla gjatë fjalës  tij ftoi të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen të vizitojnë Treganin e Elbasanit dhe të përfitojnë nga vetitë kuruese të ujërave termale që të fal ky vend.

K.T.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • xhino: 01/05/2021 21:15

    ik o lul basha se kamarieri nuk behet politikan te zefshin hakat e jozefina topallit

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Serbi/ Brnabiç: ODIHR u jep fund gënjeshtrave për ‘17 dhjetorin’

Zgjedhjet në Serbi/ Brnabiç: ODIHR u jep fund gënjeshtrave për ‘17 dhjetorin’